hiStoriA

Kliknij tutaj, aby przejść do działu "dla mediów" i pobrać skróconą historię dla konferansjerów. pdf

Zespół Krusher debiutował w roku 2008 albumem Forward. W tym samym roku zostało zarejestrowane koncertowe DVD Live 2008. Koncert ten zgromadził pół tysięczną rzeszę Fanów muzyki rockowej. Utwory zespołu były emitowane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych w Polsce i za granicą. Utwór Ogień, z krążka Promo 2011, wygrał Podkarpacką Listę Przebojów. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i za granicą (min. trasa koncertowa 2012 obejmująca Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę). Formacja ma na swoim koncie występy w prestiżowych klubach takich jak Rotunda (Kraków), Hard Rock Cafe (Warszawa), Progresja (Warszawa), Graffiti (Lublin), Alibi (Wrocław). Ponad to zespół Krusher co roku bierze udział w imprezach typu: Dni miast, często jako gwiazda wieczoru (Jasło, Jarosław, Brzesko, Komańcza). Zespół wielokrotnie wygrywał liczne nagrody na Festiwalach m.in. w Bochni, Skierniewicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Krośnie, Jaśle, Białymstoku, Rabce Zdrój, Stalowej Woli, Dobrodzieniu. Co roku gra również wiele koncertów na Zlotach Motocyklowych w całej Polsce (Radawa, Żywiec, Bałtów, Zdynia, Łańcut, Lublin, Biłgoraj, Sandomierz i wiele innych).

Muzyka Krusher to połączenie Hard Rocka i Rock'n'Rolla, co bardzo dobrze sprawdza się na koncertach. Obecnie zespół promuje nowy album MetaLOA i przygotowuje sie do trasy koncertowej, która swym zasięgiem obejmie Polskę, Słowację, Czechy, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosje i Finlandię. W ramach promocji płyty MetaLO AKrusher wypuścił debiutancki teledysk do numeru o tej samej nazwie.

Wielokrotnie koncertował u boku gwiazd polskiej czołówki min. TSA, Hunter, KAT&Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader, Vesania, Zakopower, IRA, Raz Dwa Trzy, Renata Przemyk, Kazik Staszewski&Buldog, Lombard, Oddział Zamknięty, Mech, KSU,Cała Góra Barwinków, Proletaryat, Turbo, jak również gwiazd zagranicznych: BLAZE BAYLEY (ex-frontmen Iron Maiden), SABATON (Szwecja), Tim Ripper Owens (ex Judas Priest USA) TYR (viking metal w Wysp Owczych), Crimfall (Finlandia), Skyforger (Łotwa), Treleborg (Rosja)

Dużym osiągnięciem zespołu było stworzenie własnego festiwalu muzycznego pod nazwą KRUSHFEST. Festiwal ten odbywa się co roku we wrześniu w Jaśle. Podczas tej imprezy w roku 2009 zaprezentowało się 5 wyróżniających się zespołów z regionu. W 2010 podnieśliśmy poprzeczkę wyżej i zaprosiliśmy się na Festiwal TimaRippera Owensa (USA) jednego z najlepszych wokalistów świata oraz Crimes of Passions z w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu zyskaliśmy rozgłos poza granice naszego kraju jak również wyrobiliśmy sobie nowe kontakty. Idąc za ciosem w roku 2011 zaprezentowało się aż 10 zespołów tym dwie gwiazdy; Polski gotycki Closterkeller oraz Łotewski folkowy zespół SkyForger świętujący właśnie odbiór kilku prestiżowych nagród min. odpowiednika polskich Fryderyków na Łotwie. W 2012 gwiazdą Festu był zespół z Finlandii – Crimfall, z którym oprócz Festiwalu zespół Krusher zagrał koncerty w prestiżowych klubach w Krakowie i Warszawie. 2013 to goście zza wschodniej granicy: Rosjanie z Trelleborg oraz Białorusini z Gods Tower. Skład uzupełniły polskie formacje min. Pathology z Tomkiem Struszczykiem z Turbo. 2014 to mega gwiazda znana na całym świecie – Vader.

 

Historia 2002-2014

 

Zespół KRUSHER powstał w listopadzie 2002 roku. Droga ku sławie:) zaczęła się standardowo od kilku prób gdzie zespół szlifował repertuar składający się z klasycznych utworów zespołów takich jak Black Sabbath, Judas Priest i Manowar. Jednakże w niedługim czasie w sali prób "Megaton" w Krośnie powstają pierwsze autorskie kompozycje. Zespół zadebiutował na deskach KDK Krosno podczas WOŚP 2003.

W marcu 2003 zespół zawiesił działalność koncertową - sytuacja została spowodowana wyjazdem wokalisty. Pomimo to powstają w tym czasie nowe utwory. Po powrocie wokalisty Krusher wziął się ostro do pracy czego dowodem jest sierpniowa (2003) sesja nagraniowa w Dębickim Studio Chinook podczas, której zespół zarejestrował pierwszą płytę demo: "Born To Krush". Istotnym wydarzeniem w tamtym okresie dla zespołu jest wspólny koncert z zespołem TSA w hali Podpromie w Rzeszowie (19.09.2003).

Po zebraniu pozytywnych recenzji za "Born To Krush" rozpoczęła się seria koncertów. W 2004 Krusher zanotował kilka sukcesów:

02.05.2004 podczas Międzynarodowych Zawodów Balonowych na Lotnisku w Krośnie odbywają się eliminacje do Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Juwenaliada 2004, gdzie Krusher zajmuje I miejsce. Następnie 13.05.2004 na Rynku w Krośnie zajmuje III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Przeglądu Juwenaliada 2004.

Okres wakacyjny 2004 zespół poświęcił na szlifowanie nowego materiału i zagraniu kilku koncertów.

Pod koniec sierpnia Krusher "zaszył" się w ChinookStudio w Dębicy, gdzie nagrał następcę "Born To Krush" drugą płytę demo, której nazwa brzmi: "Keep On Krushin'". 05.03.2005 z Krusher odszedł pierwszy wokalista Judas. Chwile później pożegnaliśmy się z basistą Łukaszem.

Po kilku tygodniach poszukiwania nowego wokalisty do zespołu zgłosił się Pablo i od kwietnia 2005 roku Krusher z nowym wokalistą rozpoczął kolejny etap swej działalności.

Owocem jej jest seria udanych koncertów, wśród których warto wymienić występ w Jasielskim Domu Kultury, gdzie zajął I miejsce na przeglądzie zespołów muzycznych oraz wydanie pierwszego singal "The Beast Within". Zostało ono nagrane w Krakowie. 30.12.2005 w szeregach Krusher wystąpił po raz pierwszy nowy basista Gibson.

Rok 2006 to pasmo kolejnych sukcesów zespołu:

- II miejsce na ROCK MAY FESIVAL 2006 w Skierniewicach

- I miejsce na ROCKFEST 2006 w Białymstoku

- II miejsce na festiwalu Rock Autostrada 2006 w Proszówkach

- koncert podczas Międzynarodowego Festiwalu "HunterFest"

Pod koniec 2006 roku z nieznanych dla całej grupy powodów z zespołu znika wokalista Paweł.

Początkiem 2007 niespodziewanie fotel wokalisty zajmuje wokalistka Klaudia Kozień. Nowy frontwoman debiutuje 12.05.2007 w Ropczycach. Zespół zaczyna koncertować min. Juwenalia Jasło, Pożegnanie Radia Bieszczady Sanok - występ przed 15 tysięczną publicznością. Po raz pierwszy gra poza granicami kraju w pobliskiej Słowacji. Sukces - nagroda publiczności GoRock Stalowa Wola 2007.

W 2008 zespół wydaje płytę "Forward" po której następuje trasa koncertowa: Stalowa Wola, Nowa Dęba, Bielsko Biała, Jarosław, Biecz, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce, Przemyśl.

04.04.2008 zagraliśmy koncert z okacji V-lecia zespołu. Materiał zarejestrowany jako DVD "LIVE 2008".

Rozstajemy się z basistą Gibsonem. Jego miejsce zajmuję niejaki Othis:) znany bardziej jako Rafał Berkowicz:)

Następnie Krusher zagrał liczne koncerty u boku największych bandów metalowych i rockowych tego kraju i nie tylko: Kat&Roman Kostrzewski, Tyr (Wyspy Owcze) Buldog i Kazik, KSU, Acid Drinkers, Happysad. Zespół bierze udział również w Festiwalu na Słowacji na zaproszenie Słowackiej Poloni.

W 2009 zespół debiutuje na deskach kultowego klubu "Muzyczna Owczarnia" w Szczawnicy oraz ma zaszczyt supportować Blaze Bayley'a (ex Iron Maiden) w klubie Progresja w Warszawie oraz Sabatona podczas dużego święta muzyki metalowej w Rzeszowie.

We wrześniu na zgliszczach imprezy Muzyka,Sport&Rock'n'roll powstaje festiwal KRUSHFEST. Podczas koncertu prezentują sie regionalne zespoły z Kusherem na czele jako gospodarzem imprezy.

W 2010 Krusher gra sporo koncertów min. debiutuje w Akcji MOTO-SERCE w Siemianowicach Śląskich.

We wrześniu dobywa się KRUSHFEST 2010 - II edycja podczas której gwiazdą imprezy zostaje Tim Ripper Owens (ex Judas Priest).

Pod koniec roku 2010 zespół wchodzi do studia by zarejestrować 2 nowe utwory ukazujące nowe oblicze.

W 2011 odbywają się dwie trzykoncertowe trasy. Jedna z okazji WOŚP, druga u boku Jelonka - w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu.

Ukazuję się nowy singiel zawierający 2 nowe numery: Ogień oraz Solvent.

Festiwal Krushfest nabiera rozmachu. Wrzesień 2012 na scenach Fesiwalu zagrało 10 zespołów min, SkyForger, Closterkeller.

W 2012 roku z zespołu odchodzi gitarzysta Łukasz. Jego miejsce zajmuje Michał Kustra. Zespół kontynuuje działalność w nowym składzie. Na koncertach wspiera grupy takie jak Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, T. Love, Doda, Mordor czy Carrion. Gra trzykoncertową mini trasę po Polsce z finskim folk metalowym zespołem Crimfall (Jasło Krushfest, Kraków Rotunda,Warszawa w Hard Rock Cafe).

Zespół jest gospodarzem III edycji festiwalu KRUSHFEST, którego gwiazdami zostają zespoły Crimfall (folk metal, Finlandia) i Mordor (progressive doom metal, Częstochowa).

Rok 2013 zaczynamy jako Gwiazda wieczoru WOŚP w Świętochłowicach.

Gościliśmy również na jednym z koncertów trasy urodzinowej legendy heavy metalu Kata&Romka Kostrzewskiego.

Bierzemy udział w bardzo popularnej akcji charytatywnej MotoSerce.

Część członków Krusher'a wzieło udział w koncercie "MTV Unplugged".

Dużym wyróżnieniem dla zespołu było zaprosznie jako jedna z Gwiazd wieczoru na Dni Miasta Jarosław.

Rok 2013 to rok gdy weszliśmy do studia by nagrać następcę płyty "Forward". Nowa płyta o nazwie "MetaLoa" ujrzy świato dziennie w grudniu 2014 r.

Tradycyjnie we wrzesniu odbywa się Festiwal KrushFest, na który zaprosilismy zepsołu z Polski, Rosji o raz Białorusi. Gwiazdą imprezy legendarna domm metalowa formacja Gods Tower.

Rok 2013 kończymy naszym koncertem jubileuszowm na którym zjawiły się całe rzesze naszych Fanów i Przyjaciół.